Dzieciństwo bez próchnicy

„Dzieciństwo bez próchnicy” to hasło projektu realizowanego przez Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu wspólnie z ośmioma uczelniami medycznymi w Polsce, w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej, którego celem jest edukacja dzieci w wieku od 0 do 5 lat, ich rodziców, nauczycieli, pielęgniarek, lekarzy.

Nasze przedszkole wzięło udział w projekcie „Dzieciństwo bez próchnicy”. Przedszkolaki w ramach edukacji uczącej podstaw higieny jamy ustnej, uczestniczyły w zajęciach z edukatorem, który demonstrował w jaki sposób prawidłowo szczotkować i dbać o zęby. Lekcje odbywały się z udziałem nauczycieli przedszkolnych. Działaniami edukacyjnymi objęci zostali również rodzice dzieci biorących udział w projekcie. Dzieci dowiedziały się jak na co dzień, łącząc edukację z zabawą, dbać o higienę jamy ustnej, a w działaniach tych wpierał je Królik Pampiś – maskotka projektu, która w odpowiednio metodycznie dopracowanym filmie edukacyjnym opowiada, jak pielęgnować zęby samodzielnie i z pomocą rodziców lub specjalistów.