Leć kolędo w świat...

„Leć kolędo w świat,

niech cię niesie wiatr.

Leć kolędo do ludzi,

by w nich radość obudzić,

Bo narodził się Jezus nasz”

Okres przedświąteczny to czas radosnych przygotowań do narodzin Pana Jezusa. Przygotowaniom towarzyszy wyjątkowa i niepowtarzalna atmosfera. Jest to również okazja do wspólnego kolędowania.

Taki radosny i świąteczny nastrój panował w naszym przedszkolu już od początku grudnia, a kulminacyjnym punktem było spotkanie na dużej sali 22 grudnia 2017r., kiedy wszyscy, zebrani przy żłóbku, śpiewaliśmy kolędy i pastorałki.

Dzieci ze wszystkich grup zaprezentowały wspaniałe świąteczne utwory:

„Misie” - „Sannę” oraz „Siedem reniferów”,

„Pingwinki” - „Na osiołku do Betlejem”,

„Jeżyki” - „Kolędę Jezusowi”,

„Motylki” – „Leć kolędo w świat”,

„Wiewiórki” – „Przybieżeli do stajenki”,

„Pszczółki” – „Jadą kolędnicy”,

„Żabki” – „Cichą noc”, „Aniołek maleńki jak wróbelek”, a Martynka Maciejewska „Przy kominku świerszczyk spał”.

Kolędy i pastorałki, solo oraz w duetach, śpiewały także panie:

pani dyrektor i pani intendentka – „Skrzypi wóz”,

pani Iwonka – „Gdy śliczna Panna”,

pani Arletka – „Grudniowe noce”.

W tym wyjątkowym dniu wszyscy byliśmy ubrani elegancko, z białymi elementami stroju. O szczególny nastrój zadbały dzieci najstarsze z grup „Żabek” i „Pszczółek” przebrane za Maryję, Józefa, Aniołki i pastuszków, przygotowane przez panie: Annę Gałdecką i Karolinę Kramską.

Na koniec pani dyrektor Radosława Janicka życzyła wszystkim zebranym zdrowych i spokojnych świąt.

Po uroczystości wszyscy udaliśmy się do swoich sal na tradycyjny wigilijny posiłek przygotowany przez panie kucharki i panią intendentkę. Był czerwony barszczyk, smażona ryba, pierogi, pierniczki i mandarynki. Prawdziwa uczta. WESOŁYCH ŚWIĄT!