Pasowanie na przedszkolaka 4 - 5 latki

Spotkały się listeczki…

23 października w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste Pasowanie na Przedszkolaka nowoprzyjętych dzieci z grup: Kotki, Jeżyki, Motylki i Pszczółki.Zanim jednak przystąpiły do uroczystego ślubowania musiały przekonać wszystkich zebranych o tym, że zasługują na miano prawdziwego PRZEDSZKOLAKA! Musiały sprostać pewnym wyzwaniom: zbadać przedmioty poprzez dotyk, posegregować liście według kształtu, zaśpiewać piosenkę Jesienna poleczka, rozpoznać zdanie prawdziwe i fałszywe, posegregować dary jesieni, posegregować piłki według koloru. Nie obyło się też bez piosenek i zabaw ruchowych dla wszystkich uczestników uroczystości. Po świetnie wykonanych zadaniach nastał czas na uroczyste ślubowanie. Dzieci obiecały: być dobrymi kolegami, grzecznie bawić się i nie fikać, wszystko zjadać z talerzyka, nie grymasić i nie szlochać, naokoło wszystkich kochać! Następnie pani dyrektor Radosława Janicka dokonała pasowania dzieci na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał czerwone jabłuszko ze słodką niespodzianką w środku. Dziękujemy pani Monice Wota-Wiatrowskiej, przewodniczącej Rady Rodziców, że zechciała być razem z nami w tak ważnym dniu dla naszych dzieci.