Piknik rodzinny

W piątkowe popołudnie 22 maja Rodzice i dzieci bawili się na Przedszkolnym Pikniku Rodzinnym przygotowanym przez Radę Rodziców i Radę Pedagogiczną pod hasłem „Kle, kle, kle, bocian z dziećmi tańczyć chce”. Na początku, dzieci z kółka tanecznego prowadzonego przez panią Kingę Majewską rytmiczkę naszego przedszkola, zaprezentowały dwa układy taneczne. Następnie wystąpiły solistki, które reprezentowały nasze Przedszkole podczas powiatowego etapu Wojewódzkiego Przeglądu Piosenki Przedszkolaków Do-Re-Mi w Słupcy. Po występach nauczycielki zaprosiły Rodziców i dzieci do wspólnej zabawy. Piknikowi towarzyszyło mnóstwo atrakcji. Były malowane buźki, pokazy przygotowane przez Straż Pożarną, Żandarmerię Wojskową ,Policję, Zagórowski Klub Motocyklowy, Warcianie z Lądu. Poza tym swoje stoiska przygotowali: Wikliniarz, pan Bogdan Konieczny kolekcjoner i majsterkowicz, grupa Biedronki z Przedszkola przygotowała stoisko ekologiczne, pani Janina Saacke z Gospodarstwa Biodynamicznego FENIX, sklepik pana Ryszarda Sikorskiego. Dużym zainteresowaniem cieszyły się przejazdy kucykiem. W kąciku gastronomicznym przygotowanym przez Rodziców można było posilić się kiełbaską z grilla, chlebem ze smalcem i ogórkiem oraz pysznym ciastem. Rodzinny nastrój, słoneczna pogoda i przyjemna atmosfera sprawiły, że dzień ten był wyjątkowy, zarówno dla dzieci jak i rodziców.