A A A

Rok szkolny 2014/2015

 • Grupy w roku szkolnym 2014/2015

 • Dzień Dziecka

          Początek czerwca to szczególny czas lubiany przez wszystkie dzieci, gdyż obchodzimy wtedy najważniejszy dla nich dzień w roku - Dzień Dziecka. Główną atrakcją tego dnia w przedszkolu był występ artystów cyrkowych – klauna i akrobatki. Jednak największym przeżyciem był wąż, którego każdy mógł dotknąć. To wspaniałe artystyczne wydarzenie sprawiło wiele radości dzieciom i wszystkim paniom. Następnie zamiast codziennych zajęć dydaktycznych zaproponowaliśmy naszym Przedszkolakom zawody sportowe, przy których świetnie się bawiły. Oczywiście nie zabrakło lodów i kolorowych balonów.

 • Wycieczka do Powidza na Dzień Otwartych Koszar z okazji święta 3 Skrzydła Lotnictwa Transportowego

        29 maja dzieci z grup „Pszczółki”, „Żabki” i „Jeżyki” pojechały do Jednostki Wojskowej w Powidzu na Dzień Otwartych Koszar. Zapraszamy na fotorelację z wycieczki.

 • Piknik rodzinny

          W piątkowe popołudnie 22 maja Rodzice i dzieci bawili się na Przedszkolnym Pikniku Rodzinnym przygotowanym przez Radę Rodziców i Radę Pedagogiczną pod hasłem „Kle, kle, kle, bocian z dziećmi tańczyć chce”. Na początku, dzieci z kółka tanecznego prowadzonego przez panią Kingę Majewską rytmiczkę naszego przedszkola, zaprezentowały dwa układy taneczne. Następnie wystąpiły solistki, które reprezentowały nasze Przedszkole podczas powiatowego etapu Wojewódzkiego Przeglądu Piosenki Przedszkolaków Do-Re-Mi w Słupcy....

 • Festiwal Piosenki Przedszkolnej DO RE MI „Czerwonak 2015”

          14 maja w Słupcy odbył się Festiwal Piosenki DO RE MI. Nasze przedszkole reprezentowały dzieci: Marta Karolak z grupy Kotki, Martyna Sroka z zespołem z grupy Żabki i Jakub Nowakowski z grupy Pszczółki. Dużym sukcesem okazał się występ Martyny Sroki, która zakwalifikowała się do dalszego etapu konkursu, który odbył się 29 maja w Koninie. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami i nagrodami rzeczowymi.

 • I WEWNĄTRZPRZEDSZKOLNY PRZEGLĄD PIOSENKI

        28 kwietnia po raz pierwszy na naszym przedszkolu odbył się konkurs piosenki. Celem konkursu było: propagowanie kultury muzycznej wśród dzieci, promocja młodych wykonawców oraz ich talentów, a także wyłonienie kandydatów do reprezentowania naszego przedszkola na konkursie piosenki „Do-re-mi” w Słupcy....

 • Światowy Dzień Zdrowia

        Światowy Dzień Zdrowia, ang. World Health Day – święto ustanowione przez Pierwsze Zgromadzenie Ogólne Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w 1948 roku. Obchodzone jest corocznie od 1950 w dniu 7 kwietnia, w rocznicę powstania WHO. Jego celem jest zwrócenie szczególnej uwagi na problemy zdrowotne społeczeństw na świecie.

 • Podziękowanie

        Serdecznie dziękujemy Wszystkim, którzy swą pomocą wspierali akcję charytatywną zorganizowaną przez panie nauczycielki naszego Przedszkola Annę Gałdecką i Annę Zawal na rzecz Domu Dziecka w Kaliszu. Dzięki Państwa ofiarności zebraliśmy odzież, kosmetyki, artykuły szkolne, słodycze, biżuterię, drobny sprzęt elektryczny. Do naszej akcji dołączyli również podopieczni Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjno - Wychowawczego w Michalinowie z nauczycielami i opiekunami. Bardzo dziękujemy Państwu Karolowi i Magdalenie Janowskim za pomoc w dostarczeniu darów. Za każdy złożony przez Was Dar Serca, w imieniu dzieci serdecznie DZIĘKUJEMY.

 • Powitanie wiosny

        W dniu 23.04.2015r. odbyło się powitanie długo oczekiwanej wiosny. Wszystkie grupy spotkały się na dużej sali, aby odczytać tajemniczy list od Pani Wiosny.

       Następnie dzieci z każdej grupy brały udział w wielu konkurencjach. Wszystkie dzieci bardzo chętnie uczestniczyły jak również dopingowali swoim kolegom i koleżankom z grupy.

 • W karnawale same bale, wszyscy bawią się wspaniale!

       13 lutego w naszym przedszkolu odbył się długo oczekiwany przez wszystkie dzieci Bal karnawałowy. Był to niezwykły dzień. Już od rana w przedszkolu zaczęły pojawiać się bajkowe postacie. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno.

       Po śniadaniu wszyscy spotkaliśmy się na dużej sali aby zacząć wspólną zabawę. Przez środek sali przeszedł korowód dzieci z wszystkich grup. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek. Można było spotkać wróżki, królewny, motylki, piratów, policjantów, strażaków, Spider-Mana, ... i wiele innych ciekawych postaci.

 • Koncert w Domu Pomocy Społecznej

       W dniu 11 lutego przedszkolaki z grup „Żabki”, „Pszczółki” i „Jeżyki” wraz ze swoimi paniami Anną Gałdecką, Anna Zawal i Magdaleną Ligocką udały się z programem artystycznym do Domu Pomocy Społecznej w Zagórowie. Występ był wcześniej zapowiedziany i wyczekiwany zarówno przez dzieci jak i podopiecznych DPS. Przedszkolaki zaprezentowały swoje umiejętności artystyczne recytując, tańcząc i śpiewając piosenki.....

 • Hej, kolędy to czas!

       19 grudnia w naszym przedszkolu zapanował magiczny nastrój, kiedy to dzieci i wszyscy pracownicy przedszkola spotkali się na wspólnym kolędowaniu. To niezwykle piękne widowisko w wykonaniu naszych przedszkolaków, wprawiło nas w świąteczny nastrój. Dzieci zaśpiewały wesołe pastorałki o pastuszkach, a także poważne kolędy chwalące Narodzenie Pana....

 • Mikołajki

       5 grudnia 2014 roku nasze przedszkole odwiedził św. Mikołaj. Długo oczekiwany gość wywołał uśmiech na twarzach przedszkolaków, przywitaliśmy Mikołaja wspólną piosenką. Miło spędzony czas uświetniły wspólne zdjęcia oraz prezenty.

 • Podsumowanie Kiermaszu Świątecznego

       W dniach 10 - 20 grudnia 2014 r. po raz pierwszy na terenie naszego przedszkola zorganizowany został Kiermasz Świąteczny. Pragniemy poinformować Państwa, że dzięki hojności rodziców, dziadków, pracowników przedszkola i innych darczyńców udało nam się zebrać aż 852 zł., z czego koszt zakupionego materiału wyniósł 349,67 zł, łącznie pozostało: 502, 33zł.

 • Dzień pluszowego misia

   

      25 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy „Dzień Pluszowego Misia”. Z tej okazji odbył się teatrzyk pt: „Przygody Misia Szymka”. Wcześniej jednak panie z naszego przedszkola wprowadziły wszystkich w klimat święta poprzez wspólne pląsy i misiowe tańce.

 • Pasowanie

       14 listopada 2014 roku najmłodsze dzieci z naszego przedszkola przeżyły swoją pierwszą, ważną uroczystość. W tym dniu 3- latki „Misie” i „Biedronki” przystąpiły do Pasowania. Maluchy wraz ze swoimi Paniami: Arletą Zawal, Aleksandrą Samsonowską, Iwoną Grzeszczak, Małgorzatą Marcjan przygotowały część artystyczną, a były to tańce i piosenki.

 • 11 listopada

       12 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Aby uświadomić dzieciom powagę tego święta, w każdej grupie odbyły się pogadanki i zabawy związane z Polską. Następnie dzieci wraz z paniami udały się pod pomniki, aby oddać hołd poległym – złożyły kwiaty i zapaliły znicze.

 • Wycieczka do Centrum Edukacji i Rozrywki Mikroskala w Koninie

       30 października dzieci z grup Żabki i Pszczółki były na wycieczce w Centrum Edukacji i Rozrywki Mikroskala w Koninie. Dzieci zwiedziły Park Makiet, gdzie mogły zobaczyć interaktywne kolejki, postaci z bajek PRL-u oraz makietę wesołego miasteczka pełnej świateł i barw. Dzieci mogły podziwiać również dinozaury i doświadczyć komunikowania się ludzi z obcymi.

 • "Pan czarodziej" w Przedszkolu

       14 października nasze Przedszkole odwiedził „Pan Czarodziej’. Przywiózł ze sobą czarodziejską różdżkę, za pomocą której, wyczarował dla nas gołąbka, kolorowe piłeczki i kwiatki. Okazało się, że dzieci także mają czarodziejskie zdolności, dzielnie pomagały Magikowi i wspaniale „czarowały”.

 • Pasowanie na przedszkolaka 4 - 5 latki

         23 października w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste Pasowanie na Przedszkolaka nowoprzyjętych dzieci z grup: Kotki, Jeżyki, Motylki i Pszczółki.Zanim jednak przystąpiły do uroczystego ślubowania musiały przekonać wszystkich zebranych o tym, że zasługują na miano prawdziwego PRZEDSZKOLAKA! Musiały sprostać pewnym wyzwaniom: zbadać przedmioty poprzez dotyk, posegregować liście według kształtu, zaśpiewać piosenkę Jesienna poleczka, rozpoznać zdanie prawdziwe i fałszywe, posegregować dary jesieni, posegregować piłki według koloru.

 • Podsumowanie akcji "Góra grosza"

       W dniach 25 listopada – 6 grudnia w naszym przedszkolu odbyła się zbiórka pieniędzy w ramach akcji „Góra Grosza”.

       Celem akcji było uświadomienie dzieciom, że najdrobniejsze monety zebrane w dużej ilości mogą stworzyć ogromny fundusz, dzięki któremu udzielona zostanie istotna pomoc wielu dzieciom, które znalazły się w najtrudniejszej sytuacji życiowej.

 • Bicie rekordu Guinessa

       Dnia 30 września 2014 r. w ramach AKADEMII AQUAFRESH , nasze przedszkole brało udział w ustanawianiu Rekordu Ginnessa w największej liczbie osób myjących zęby w tym samym czasie ( godzina 12.00-12.02). Wszystkie przedszkolaki w tym dniu z niecierpliwością czekały na godzinę 12.00 a było ich 131 dzieci. Rekord ustanowiony to 257 500 dzieci w tym czasie szczotkowało zęby!!!! Od roku współpracujemy z Akademią Aquafresh.

 • Biedronki

  Dzień chłopca

       W dniu 30 września w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość Dnia Chłopca. Świętowały wszystkie dzieci: chłopcy i dziewczynki.Na początek wszyscy przyszliśmy na dużą salę, by wspólnie bawić się podczas przedstawienia muzycznego przygotowanego przez Filharmonię Pomysłów. W grupach dzieci uczestniczyły w zabawach i konkursach przygotowanych przez panie nauczycielki. Oczywiście były prezenty i słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

 • Sprzątanie Świata

       Już od wielu lat nasze przedszkole bierze udział w ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie świata". 19 września nasze przedszkolaki pod nadzorem osób dorosłych i przy ich pomocy uczestniczyły w akcji i oczyszczały z odpadów najbliższą okolicę – wokół przedszkola oraz teren przedszkolny. Dzieci „uzbrojone" w rękawice ochronne i plastikowe worki na odpady przemierzały znajome uliczki. Śmieci nie brakowało! Przedszkolaki bardzo zaangażowały się w tę akcję i starały się jak najdokładniej wykonać swoje zadanie.

        Poprzez udział w akcji rozwijamy w dzieciach potrzebę dbania o przyrodę po to, aby mogły korzystać z jej uroków.
 • Pierwsze koty za płoty - czyli wrzesień w Przedszkolu

 stat4u