A A A

Rok szkolny 2015/2016


 • Grupy w roku szkolnym 2015/2016

 • Przegląd Piosenki Przedszkolnej

        15 kwietnia w naszym przedszkolu odbył się Przegląd Piosenki Przedszkolnej. Celem przeglądu była promocja młodych talentów oraz wyłonienie dzieci, które będą reprezentować przedszkole w Festiwalu Piosenki Przedszkolnej Do – Re – Mi. W przeglądzie zaprezentowały swoje umiejętności dzieci z wszystkich grup. Wystąpiły zespoły i soliści.

        Jury w składzie pani Iwona Bętkowska – instruktorka MGOK, pani Sylwia Głuchowska – Rada Rodziców przy Przedszkolu, pani Radosława Janicka – dyrektor przedszkola i pani Anna Matuszewska - kucharka po długich i burzliwych obradach do powiatowych eliminacji nominowało: Martę Karolak i Martę Grzeszczak z grupy „Kotki” oraz Oliwię Marciniak z grupy „Biedronki”.

        18 maja w Miejskim Domu Kultury w Słupcy odbyły się Powiatowe Eliminacje Festiwalu Piosenki Przedszkolnej Do – Re – Mi. Oliwia Michalak zaprezentowała piosenkę „Biedronka Lola”, Marta Grzeszczak zaśpiewała piosenkę „Czekoladowa historyjka”. Marta Karolak wykonała piosenkę pt. „Walczyk szczęśliwych dzieci” i wyśpiewała sobie nominację do kolejnego etapu. 5 czerwca Marta zaprezentowała swoje umiejętności podczas Rejonowych eliminacji w Koninie. Wszystkie przedszkolaki oraz pracownicy przedszkola trzymali kciuki. Marcie gratulujemy talentu i zdobytych wyróżnień.

 • Powróćmy, jak za dawnych lat…

        W czwartkowe popołudnie 12 maja 2016r. w Domu Kultury w Zagórowie odbyło się spotkanie emerytów i pracowników Miejskiego Przedszkola Samorządowego w Zagórowie. Inicjatorką i organizatorką Spotkania po latach... była pani Krystyna Szelewicz – Cichocka. W uroczystości wzięły udział panie: Dioniza Matuszak, Marianna Błażejewska, Marianna Goślińska, Teresa Furmaniak, Krystyna Błaszczak, Maria Ligocka, Danuta Okarma, Halina Andrzejak, Anna Cegielska, Maria Błaszczak, Anna Szymczak, Krystyna Korczyńska, Teresa Marszewska, Urszula Kordulasińska, Beata Ruszkowska, Wiesława Grochalska, Dorota Wachowiak, Iwona Grzeszczak, Anna Matuszewska, Teresa Bartłomiejczak, Aleksandra Szeląg i pan Jerzy Szymczak. Władze gminne reprezentował pan Marian Parus – Przewodniczący Rady Miejskiej Zagórowa.

        Na początku spotkania minutą ciszy uczczono pamięć zmarłych pracowników: Julii Domaszewskiej, Klary Ciesielskiej, Teresy Waliniak, Kazimiery Marciniak, Janiny Lebiedzińskiej, Cecylii Michalak, Wandy Staszak, Janiny Wiatrowskiej, Aliny Andrzejewskiej, Wandy Mróz i Beaty Lewickiej. W tym samym dniu na ich grobach zapłonęły znicze i złożono róże. W spotkaniu uczestniczyły również dzieci zmarłych pracowników: pani Małgorzata Kasprzak, państwo Joanna i Wojciech Waliniakowie, Sabina i Eugeniusz Grzegorczykowie. Organizatorka, Krystyna Szelewicz – Cichocka, przestawiła początki historii przedszkola w Zagórowie i osobę pierwszej kierowniczki pani Julii Domaszewskiej.

        Dopełnieniem spotkania był występ dzieci z przedszkola oraz prezentacja, która przywołała miłe wspomnienia wśród zebranych.

        Składam serdeczne podziękowania wszystkim obecnym, którzy skorzystali z naszego zaproszenia i przybyli na tę uroczystość. Dziękuję za Państwa pracę i zaangażowanie w tworzenie codzienności i historii przedszkola w Zagórowie. Ten bukiet kwiatów złożony na ręce pani Dionizy Matuszak, najbardziej doświadczonej spośród nas nauczycielki, niech będzie wyrazem naszego szacunku i szczerej pamięci – powiedziała na zakończenie dyrektor zagórowskiego przedszkola – pani Radosława Janicka.

        Po występach i przemówieniach przyszedł czas na wspólną biesiadę. Uczestnicy zasiedli przy stole, by kontynuować wspomnienia, a tych było niemało.

        Na to jedno popołudnie czas cofnął się o kilka lat.

 • Wierszowisko

        15.04.2016 r. w naszym przedszkolu odbył się po raz pierwszy konkurs recytatorski. Celem tego konkursu było: rozbudzanie i rozwijanie aktywności artystycznej dzieci wyłanianie młodych talentów, promowanie i popularyzacja literatury dziecięcej, kształtowanie charakterów młodych artystów poprzez zdrowe współzawodnictwo dobra zabawa . Do konkursu zgłosiło się 23 przedszkolaków w trzech kategoriach wiekowych : 3-latki, 4-latki i 5-latki. Wyróżnienie otrzymali: Oliwia Nowak (3 l.) za wiersz pt. „Kotek”, Antosia Andrzejak (4 l.) „Figielek”, Aleksander Dyc (4 l.) „Kotek”, Marta Grzeszczak (5l) „Na Wyspach Bergamutach” Maja Połom (5 l.) „Południca i północnica” i nagrodę ufundowana przez Gimnazjum Publiczne w Zagórowie Kacper Musiałowski ( 5 l.) „Tańcowały dwa Michały”

        Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom za udział, rodzicom za zaangażowanie w życie przedszkola, a naszym miłym gościom : P. Małgorzacie Kasprzak i P. Monice Nowaczyk za prace w komisji konkursu. Do zobaczenia za rok!

 • JEŻYKI I KOTKI NA HALI SPORTOWEJ

        30 marca dzieci z grupy Jeżyki i Kotki wybrały się ze swoimi paniami do hali sportowej przy ZSP w Zagórowie. Nauczyciel-wuefista, pan Jacek Przydryga przywitał wszystkich bardzo serdecznie. Po chwili cała hala zapełniła się przedszkolakami. Dla dzieci został przygotowany specjalny tor przeszkód, który uwzględniał różne formy ruchu. Były ćwiczenia orientacyjno- porządkowe – ćwiczyły orientację, szybkość reakcji; ćwiczenia z elementami równowagi; ćwiczenia z elementami skoku i podskoku; ćwiczenia z elementami rzutu. Zabawa wzbogacona była o element rywalizacji, który sprawił dzieciom wiele emocji i radości. Te ciekawe zajęcia z pewnością pozostaną na długo w ich pamięci. Głównym celem zajęć było rozwijanie sprawności ruchowej poprzez gry i zabawy ruchowe.

        Serdecznie dziękujemy Panu Jackowi za świetną zabawę!

 • Powitanie wiosny

        23 marca wszystkie dzieci oraz pracownicy przedszkola ubrani na zielono zebrali się na dużej sali, żeby uroczyście i oficjalnie powitać wiosnę.

        Nie było to wcale łatwe zadanie. Na początku przybyła do nas Marzanna, która wcale nie chciała ustąpić tronu pani Wiośnie. Ale przedszkolaki piosenkami i okrzykami namówiły ją do tego. Z pomocą dzieci i pań, straszna Marzanna zamieniła się w piękną, wesołą i zieloną Wiosnę. Dzieci przygotowały zwiastuny wiosny – Żabki – żabki, Pszczółki – słoneczko, Misie – kwiaty, Biedronki – ptaszki, Kotki i Jeżyki – cudowne bociany, a Motylki – kolorowe motyle, którymi udekorowaliśmy salę. Każda grupa przygotowała również piosenkę lub wierszyk, żeby powitać ta piękną porę roku jak najradośniej. Wszyscy zaśpiewaliśmy też piosenkę dla bociana, żeby zachęcić go do zamieszkania na przy przedszkolnym gnieździe.

        Uroczystość przygotowały i prowadziły panie Arleta Zawal, Ania Zawal i Renata Grzelczyk, a na pianinie akompaniowała pani Kinga Majewska.

 • Koncert w Domu Pomocy Społecznej

        8 marca z okazji Dnia Kobiet dzieci z grup: Kotki, Jeżyki i Motylki wraz ze swoimi paniami, wybrały się do Domu Pomocy Społecznej w Zagórowie z programem artystycznym dla mieszkańców tego domu. Były wierszyki, tańce i piosenki o różnej tematyce. Jednak tematem przewodnim była babcia i dziadek Nie zabrakło również piosenki z lat młodości pensjonariuszy, która bardzo poruszyła ich serca. Wszyscy z dużą uwagą, zainteresowaniem i wzruszeniem oglądali występ przedszkolaków. W prezencie dzieci wykonały dla pensjonariuszy papierowe kwiatki, które wręczyły na zakończenie. W podziękowaniu za koncert mali artyści, oprócz braw otrzymali mieszankę cukierków.

        Głównym celem tego spotkania było sprawianie radości innym, a także uczenie dzieci szacunku dla osób starszych.

 • Spotkanie z rodzicami

        4 lutegow przedszkolu odbyło się spotkanie z rodzicami dzieci 3-letnich z grupy Żabek. W pierwszej części spotkanie dotyczyło podsumowania pracy dydaktyczno-wychowawczej zaI półrocze 2015/2016r. W drugiej części zostały przeprowadzone przez nauczycielkę Aldonę Annę Gałdecką warsztaty dla rodziców z zakresu rozwijania małej motoryki (czyli czynności wykonywane przy pomocy dłoni i palców) i rozwoju mowy dziecka. Rodzice aktywnie wzięli udziałw proponowanych zabawach i ćwiczeniach. Podsumowaniem warsztatów były piękne prace plastyczne wykonane przez rodziców dla swoich dzieci.

 • Podsumowanie Świątecznego Kiermaszu

        Po raz kolejny w naszym przedszkolu odbył się Kiermasz Świąteczny zorganizowany przez panią Aldonę Annę Gałdecką i dzieci z kółka plastycznego „Kolorowa Kraina Przedszkolaka”.Tak, jak w ubiegłym roku kiermasz cieszył się powodzeniem i wprowadził wszystkich w magiczny nastrój Świąt Bożego Narodzenia. Każdy mógł zakupić niepowtarzalne kartki świąteczne, stroiki, świeczniki, serwetniki oraz pachnące pierniczki....

 • Bal karnawałowy

  Tak karnawał się zaczyna.

  Każdy maskę w ręku trzyma

  i wybiera się na bal.

  Będzie tańczyć wiele par.        15 stycznia w naszym przedszkolu odbył się Bal karnawałowy dla dzieci. Zaraz po śniadaniu kolorowe, bajkowe postacie zaczęły pojawiać się na dużej sali. Były wśród nich: księżniczki, motylki, królewny, policjanci, piraci, strażacy, kowboje i wiele innych ciekawych postaci....

 • Przegląd Kolęd i Pastorałek

        22 grudnia odbył się w naszym przedszkolu Przegląd Kolęd i i Pastorałek. Przegląd przygotowały i poprowadziły panie Arleta Zawal, Anna Zawal i Renata Grzelczyk. Na początek, aby wprowadzić wszystkich w świąteczny nastrój zaśpiewały piosenkę „Grudniowe noce”....

 • Mikołajki

        4 grudnia nasze przedszkole odwiedził długo wyczekiwany gość - Święty Mikołaj. Gdy tylko się pokazał na wszystkich buźkach pojawił się promienny uśmiech. Dzieci z wielkim przejęciem i radością zaśpiewały dla Mikołaja piosenkę. Miło spędzony czas uświetniły wspólne zdjęcia. Dzieci zaprosiły Mikołaja, aby przyszedł za rok i obiecały, że czekając na niego będą bardzo grzeczne.

 • Rozwiązanie konkursu plastycznego pt. „Czy miś duży, czy miś mały do zabawy doskonały”

        Z okazji Święta Pluszowego Misia Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 w Słupcy tradycyjnie organizuje konkurs plastyczny. Od kilku już lat nasze przedszkolaki biorą w nim liczny udział. W tym roku konkurs odbywał się pod hasłem „Czy miś duży, czy miś mały do zabawy doskonały”. Do pierwszego etapu konkursu wpłynęło kilkadziesiąt przepięknych prac, z których jury w składzie: pani Arleta Zawal, pani Aldona Gałdecka i pani Anna Zawal wybrało 12 (zgodnie z regulaminem konkursu). Zostały one przekazane do Przedszkola w Słupcy....

 • Przedszkole na pTAK

        Nasze przedszkole bierze udział w kampanii ,,Przedszkole na Ptak!”. Poprzez to w przedszkolu prowadzonych jest wiele zajęć dotyczących ptaków, przyrody a także całego środowiska zwierząt. W każdym miesiącu wysyłamy zdjęcia oraz krótkie opisy zajęć. Uczymy się jak ważnym elementem przyrody ożywionej SA ptaki oraz, że warto o nie dbać.

 • Dzień Pluszowego Misia

        Stało się tradycją, że z końcem listopada obchodzimy w naszym przedszkolu Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tak też było i w tym roku. 24 listopada spotkaliśmy się na dużej sali aby wspólnie uczcić to święto. Dzieci przyszły do przedszkola ze swoimi ulubionymi i kochanymi pluszakami. Główną bohaterką spotkania była Pani Misiowa, która zachęcała wszystkich do wspólnej zabawy ze swoimi ulubieńcami. Miłym przerywnikiem w tanecznym szaleństwie były krótkie bajeczki o misiach.

        Wszyscy doskonale się bawili w towarzystwie swoich pluszowych przyjaciół.

 • Konkurs na logo

  Składam serdeczne podziękowania

  dla pań: Anety Węcławiak, Małgorzaty Nijak,

  Anny Andrzejak, Igi Byczyńskiej,

  Justyny Jackowskiej,Małgorzaty Burdzińskiej

  i pana Macieja Richerta

  za udział

  w przedszkolnym konkursie na logo

  Miejskiego Przedszkola Samorządowego

  w Zagórowie.

  Praca Pani Anety Węcławiak w drodze głosowania przez przedszkolną społeczność zdobyła I miejsce

  uzyskując najwięcej głosów

  i stała się obowiązującym logo naszego Przedszkola.  W imieniu całej społeczności

  zagórowskiego przedszkola

  serdecznie wszystkim dziękuję

  i gratuluję  Radosława Janicka

  dyrektor przedszkola

 • Pasowanie na Przedszkolaka dzieci 3 – letnich

        19 listopada najmłodsze dzieci naszego Przedszkola zostały Pasowane na Przedszkolaka. Maluchy z grupy „Żabki” z paniami Anną Gałdecką i Karoliną Kramską i „Pszczółki” z paniami Anną Zawal i Karoliną Kramską czekały na ten dzień z niecierpliwością. Na dużą salę przybyły przedszkolaki, pani Dyrektor Radosława Janicka, Przewodnicząca Rady Rodziców pani Monika Wota – Wiatrowska, panie nauczycielki i pracownicy przedszkola. Dzieci powitały wszystkich zgromadzonych wierszem i poprosiły o wsparcie oklaskami...

 • Pasowanie na Przedszkolaka dzieci 4-5 letnich

        23 października w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste Pasowanie na Przedszkolaka dzieci 4-5 letnich. Była to pierwsza ważna uroczystość dla nowoprzyjętych dzieci z naszego przedszkola. Dzieci z grupy: Jeżyki, Biedronki, Misie, Kotki, Motylki przygotowały występ artystyczny. Były tańce, wierszyki, piosenki i wspólna zabawa.

        Po części artystycznej pani dyrektor Radosława Janicka dotykając każde dziecko ołówkiem, włączyła je do grona przedszkolaków. Po uroczystości na „nowych” przedszkolaków czekał słodki poczęstunek.

 • Dzieciństwo bez próchnicy

        „Dzieciństwo bez próchnicy” to hasło projektu realizowanego przez Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu wspólnie z ośmioma uczelniami medycznymi w Polsce, w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej, którego celem jest edukacja dzieci w wieku od 0 do 5 lat, ich rodziców, nauczycieli, pielęgniarek, lekarzy....

 • Wrzesień w przedszkolu

        Wrzesień to czas aklimatyzacji dla dzieci 3 – letnich, które po raz pierwszy przyszły do przedszkola. Niektóre dzieci nie płaczą i są gotowe do współpracy, ale są też takie, które muszą dojrzeć do roli przedszkolaka. Dzieci poznają sale i najbliższe otoczenie przedszkola. Starsze dzieci witają się ze swoimi Paniami, z kolegami, ulubionymi zabawkami, odżywają stare przyjaźnie i zawiązują się nowe.

 • Zabawy adaptacyjne

        Nasze przedszkole w miesiącu sierpniu zorganizowało dni adaptacyjne dla rodziców i nowoprzyjętych dzieci, podczas których nastąpiło wzajemne poznanie się dzieci, rodziców i nauczycielek. W ciągu dwóch dni przyszli wychowankowie wspólnie z opiekunami poznali pomieszczenia przedszkolne, wyposażenie sali i łazienki, uczyli się korzystania z urządzeń sanitarnych. Dzieci wspólnie z rodzicami uczestniczyły w zorganizowanych przez nauczycielki Annę Zawal i Aldonę Gałdecką zabawach w sali i na placu przedszkolnym.

 • Wspomnienia z wakacji

 stat4u