A A A

Rok szkolny 2016/2017


 • Grupy w roku szkolnym 2016/2017

 • Pożegnanie przedszkola przez dzieci 5-letnie

  22 czerwca 2017r. w sali kinowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Zagórowie odbyła się uroczystość zakończenia przedszkola przez dzieci 5-letnie z grup: Misiów, Biedronek i Wiewiórek. Uroczystość odbyła się z udziałem Rodziców oraz zaproszonych gości.

  Dzieci zaprezentowały występ artystyczny przygotowany pod okiem pań: Arlety Zawal, Iwony Grzeszczak, Małgorzaty Marcjan oraz Agnieszki Sobczak. W wielu oczach zakręciły się łzy wzruszenia, ponieważ wszyscy spotkali się w takim gronie po raz ostatni. Od września dzieci rozpoczną edukację w szkole podstawowej.

  Pani Dyrektor Radosława Janicka oraz nauczycielki dziękowały Rodzicom za kilkuletnią współpracę, a dzieciom życzyły samych sukcesów na kolejnych etapach edukacji.

 • III Przegląd Logopedyczny

  19 czerwca 2017r. w naszym przedszkolu odbył się III Przegląd Logopedyczny „Językowe wygibasy”. Przegląd logopedyczny prowadziły panie: Arleta Zawal i Iwona Grzeszczak. W przeglądzie wzięły udział 5-latki, które przez cały rok szkolny pracowały na zajęciach logopedycznych z przedszkolnym logopedą – p. Moniką Bryk – Dropińską.

  Dzieci zaprezentowały wiersze, których uczyły się podczas indywidualnych zajęć logopedycznych. Na koniec uroczystości otrzymały dyplomy za całoroczną pracę na zajęciach i udział w przeglądzie. Pani Dyrektor pogratulowała dzieciom uzyskania postępów w kształtowaniu prawidłowej mowy i zachęcała do dalszej pracy.

  Gratulujemy dzieciom udanych występów oraz dziękujemy Rodzicom za pomoc w przygotowaniu dzieci do udziału w Przeglądzie i przygotowanie wspólnie z dziećmi przepięknych prac plastycznych.

 • Piknik Rodzinny

  W środowe popołudnie 14 czerwca Rodzice i dzieci bawili się na Przedszkolnym Pikniku Rodzinnym przygotowanym przez Radę Rodziców pod hasłem „Kle, kle, kle, bocian z dziećmi tańczyć chce”.

  Na początku, dzieci z kółka tanecznego prowadzonego przez panią Kingę Majewską - rytmiczkę naszego przedszkola, zaprezentowały dwa układy taneczne. Po występach nauczycielki zaprosiły Rodziców i dzieci do wspólnej zabawy. Piknikowi towarzyszyło mnóstwo atrakcji. Były dmuchane zamki, malowane buźki, pokazy przygotowane przez Straż Pożarną. W kąciku gastronomicznym przygotowanym przez Rodziców można było posilić się kiełbaską z grilla, chlebem ze smalcem i ogórkiem oraz pysznym ciastem. Rodzinny nastrój i przyjemna atmosfera sprawiły, że dzień ten był wyjątkowy, zarówno dla dzieci jak i rodziców.

  Odbyła się także loteria fantowa. Główną nagrodę – rowerek dziecięcy – wygrali państwo Jasińscy.

  Bardzo dziękujemy przewodniczącej Rady Rodziców - pani Paulinie Bryk oraz wszystkim Rodzicom, którzy włączyli się do pomocy przy organizacji Pikniku. Dziękujemy także strażakom za wspaniały pokaz.

 • Dzień Dziecka

  1 czerwca z okazji Dnia Dziecka w naszym przedszkolu odbyło się przedstawienie cyrkowe.

  W świat magii i cyrku wprowadził dzieci uroczy klaun i iluzjonistka. Dzieci mogły podziwiać sztuczki cyrkowe oraz akrobatykę. Niespodzianką dla dzieci była możliwość sprawdzenia się w roli cyrkowca. Jednak największą atrakcją był wąż, którego można było dotknąć.

  Występ artystów sprawił przedszkolakom wiele radości i zachwytu.

 • III Przegląd Piosenki Przedszkolnej

  17 maja w naszym przedszkolu odbył się III Przegląd Piosenki Przedszkolnej. Celem przeglądu była promocja młodych talentów oraz wyłonienie dzieci, które będą reprezentować przedszkole w Festiwalu Piosenki Przedszkolnej Do – Re – Mi. W przeglądzie zaprezentowały swoje umiejętności dzieci z wszystkich grup. Wystąpiły zespoły i soliści.
 • Sprintem do maratonu

  18 maja na Stadionie Miejskim w Zagórowie Dzieci z Przedszkola w Zagórowie wzięły udział w III Ogólnopolskim Maratonie Przedszkolaków "SPRINTEM DO MARATONU".
 • Jeżyki i Motylki w Straży Pożarnej

  12 maja grupa Jeżyki i Motylki wybrała się na wycieczkę do Ochotniczej Straży Pożarnej w Zagórowie. Po przybyciu do strażnicy, zostaliśmy serdecznie przywitani przez panów strażaków: Krzysztofa Jankowskiego i Krzysztofa Ligockiego. Strażacy zapoznali nas ze sprzętem używanym do ratowania ludzi, zaprezentowali pojazdy pożarnicze oraz sprzęt będący na ich wyposażeniu. Największą atrakcją była możliwość polania wodą. Dzięki wizycie nasze przedszkolaki dowiedziały się, iż strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków drogowych oraz do udzielania pomocy np. zwierzętom.
 • Uczymy i uczymy się

  Od stycznia 2017 r. nasze Przedszkole- Miejskie Przedszkole Samorządowe w Zagórowie - uczestniczy w kursie e-learningowym „Skuteczne wspomaganie rozwoju umysłowego dzieci wraz z edukacją matematyczną i techniczną w przedszkolu” organizowanym przez Akademię Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej.

  Kurs został utworzony z inicjatywy profesor Edyty Gruszczyk – Kolczyńskiej, ekspertki w zakresie wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej.

 • WIERSZOWISKO

  Już po raz drugi w naszym przedszkolu odbył się konkurs recytatorski pod hasłem „Wierszowisko”. Tym razem, z uwagi na duże zainteresowanie ze strony rodziców i dzieci z naszego przedszkola, a także dzieci 6-letnich z zerówek, konkurs odbył się w dwóch etapach. I etap – eliminacyjny, miał miejsce 4 kwietnia. Jego celem było wyłonienie do następnego etapu czwórki dzieci z każdej grupy wiekowej (3-latki, 4-latki, 5-latki, 6-laki). Następnie zwycięzcy z I etapu - 11 kwietnia mieli możliwość zaprezentowania swoich zdolności przed szerszą widownią.

 • Powitanie Wiosny

  Od lat w naszym przedszkolu zgodnie z tradycją uroczyście obchodzimy „Powitanie Wiosny”.

  24 marca od rana w całym przedszkolu oczekiwaliśmy przybycia Pani Wiosny. Specjalnie na tę okazję wszystkie dzieci i panie ubrały się na zielono.

 • Bal Karnawałowy

  Już od samego rana w naszym przedszkolu było bardzo wesoło, słychać było skoczną muzykę zachęcająca do zabawy. Zaraz po śniadaniu na dużej sali spotkały się królewny, księżniczki, wróżki, biedronki, strażacy, policjanci, pirataci… nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci.

 • Hej kolęda, kolęda...

  22 grudnia w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość pod hasłem „Hej kolęda, kolęda…”.

  Zaraz po śniadaniu wszyscy zebraliśmy się na dużej sali, aby wspólnie kolędować. Każda grupa zaśpiewała wcześniej wybraną i przygotowaną kolędę. Kolędy solo lub w parach śpiewały także panie.

 • Mikołajki

  6 grudnia – Mikołajki!

  Już od rana wszyscy z niecierpliwością oczekiwaliśmy na przybycie Świętego Mikołaja. Zaraz po śniadaniu rozległ się dźwięk dzwoneczków – do przedszkola przybył Mikołaj. Miał worek pełen prezentów. Radości nie było końca.

  Mikołajki mogłyby być codziennie.

 • Pasowanie na Przedszkolaka i Dzień Pluszowego Misia

  25 listopada 2016r. w naszym przedszkolu odbyła się ważna uroczystość dla naszych najmłodszych dzieci z grup: Jeżyki i Motylki. Dzień był bardzo szczególny, bo tego dnia swoje święto obchodził też Pluszowy miś.
 • Pasowanie na Przedszkolaka

  Dnia 21.10.2016r. odbyło się ,,Pasowanie na Przedszkolaka”. W uroczystości brały udział dzieci 4-5-letnie.

  Tego dnia w przedszkolu gościła Pani Jesień, która przyszła do przedszkola z darami jesieni, ale miała także dla dzieci zabawy- niespodzianki. Dzieci doskonale sobie radziły w zabawach przyozdabiając Panią Jesień. Następnie złożyły przyrzeczenie, a nasza Pani Dyrektor pasowała dzieci na przedszkolaków. Na pamiątkę otrzymały plakietki pasowania.

  Dzieci dobrze się bawiły, a wrażeniom nie było końca. Po pasowaniu dzieci wróciły do sal na słodki poczęstunek.

 • Dzień Edukacji Narodowej

        14 października, jak co roku, uroczyście obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej.

        Zaraz po śniadaniu spotkaliśmy się wszyscy na dużej sali, aby obejrzeć teatrzyk pt. „Zajęcza chatka” w wykonaniu aktorów z teatru „Krak-Art.”Po teatrzyku dzieci z grupy „Pszczółki”, w imieniu wszystkich zebranych, wyrecytowały wierszyk z życzeniami oraz wręczyły kwiaty pracownikom przedszkola.Wcześniej do życzeń dołączyli się także Rodzice.

        Bardzo dziękujemy dzieciom i Rodzicom za życzenia i kwiaty. Dziękujemy również Paniom: Ani Zawal i Ani Gałdeckiej, które czuwały nad całością spotkania.

 • Wrześniowe zabawy

        Zaczynamy kolejny rok szkolny w przedszkolu. Wszystkie panie starają się, aby wrzesień był bogaty w ciekawe wydarzenia, które uatrakcyjnią dzieciom, szczególnie tym nowoprzybyłym, pierwsze chwile spędzone w przedszkolu. Dużo czasu spędzamy na placu zabaw i w ogrodzie przedszkolnym, rysujemy, malujemy, tańczymy i śpiewamy. Nie ma czasu na nudę!

 • Spotkania adaptacyjne

        Pod koniec sierpnia 2016r. nauczycielki - Magdalena Ligocka i Edyta Klocek zaprosiły do przedszkola nowoprzyjęte dzieci 3-letnie oraz ich rodziców na spotkania adaptacyjne.

        Dzieci i rodzice chętnie skorzystali z zaproszenia. Podczas spotkań dzieci miały okazję poznać panie, które będą z nimi pracowały oraz budynek przedszkola. Wszyscy razem bawili się w salach przedszkolnych oraz na placu zabaw. Był także słodki poczęstunek, wspólne wykonanie prac plastycznych oraz zabawy muzyczno – ruchowe i z kolorową chustą.

        Spotkania adaptacyjne mają na celu nawiązanie więzi z dziećmi i rodzicami oraz złagodzić u dzieci napięcie związane z adaptacją w przedszkolu.

 stat4u